Vaše zkušenosti

Můj vztah ke studeným věcem nikdy nebyl moc dobrý, ale po tomto kurzu se ve mně něco změnilo... Už se každé ráno při cestě na vlak neklepu zimou. Vždycky se uvolním a několikrát se zhluboka nadechnu a vydechnu. Cvakání zubama zmizí a můžu si užít venkovní přírodu. Jestli je toto výsledek mého prvního ponoru do ledové vody, už se těším na další kurz!
Opravdu si vážím celého kurzu a děkuji.

Simona T.

účastnice workshopu Ledová voda

Šárka má veliký dar naslouchat bez hodnocení, přijímat a podporovat beze slov i s nimi. Kdekoliv je, šíří kolem sebe hřejivý pocit bezpečí; svou práci dělá z nitra a s hlubokým přesvědčením. Ať je bouře, jaká chce, Šárka je ztělesněním klidu a moudra. Moc ráda se k ní vracím.

Gabriela G.

osobní spolupráce s Šárkou

Povídat si se Šárkou je jako sedět naproti někomu důvěrně známému, i když se znáte pouhých pár hodin. Slyší vás, vnímá, vidí, celou svojí bytostí. Má nádherný dar pojmenovat, co je za slovy a za myšlenkami, vnímá podstatu, ale z jiného úhlu, než vy. V její společnosti se dozvídám něco nového o sobě, uklidňuje mě, nebo povzbuzuje, když to potřebuji. Každé jedno sdílení, kterým mě provází, je pro mě darem.

Ella Hana Š.

osobní spolupráce s Šárkou

Kurz byl úžasný, v úzkém kruhu žen panovala silná důvěra a pohoda. Organizace byla bezproblémová a všechno probíhalo podle plánu a kurz si díky tomu ráda zopakuji.

Linda D.

účastnice workshopu Ledová voda

Za mě super zkušenost. Z prvního ponoru jsem měla opravdu strach, ale s Ivčou nebyl důvod se ničeho obávat. Kurz doporučuji všem, kteří chtějí vystoupit z komfortní zóny, ale bojí se do toho jít sami. Ivča je určitě tou nejlepší průvodkyní.

Adéla G.

účastnice workshopu Ledová voda

Kurz byl moc příjemný, i s kávou a procházkou to bylo skvělé ráno a zakončení ponorem do Svratky byla třešnička. :-) Ivka byla super průvodkyně!

Tereza P.

osobní spolupráce s Ivonou

Úžasný intenzivní prožitek, krásně jsme společně s ostatními ženami doputovaly až k ponoru do vody, což bylo velice uvolňující a příjemné! Cítila jsem se čistě, silně a šťastně. Společně jsme prošly přípravou, dýchacím cvičením, nakonec jsme si trošku zaskotačily na břehu a společně setkání ukončily :-) Vše se neslo v moc příjemné atmosféře, probíhalo to na příjemném místě a mezi ostatními ženami jsem se cítila v bezpečí. :-) Opravdu krásný start dne a zároveň ukončení celého předešlého týdne.

Zuzana S.

účastnice workshopu Ledová voda

Cítila jsem se moc dobře, uvolněně, přítomně. Najednou všechny starosti byly pryč. Pro mne moc příjemný relax, ponor do řeky byl těžký, ale nakonec jsem ho zvládla a moc si ho užila. Ovšem nejlepší pocit přišel po vystoupení z řeky. Cítila jsem se lehce, uvolněně, cítila jsem vnitřní teplo a klid na duši. Děkuji :-)
Po ponoru mi bylo opravdu moc dobře, a to nejen tělesně.

Markéta M.

účastnice workshopu Ledová voda

Kurz v ledové vodě pro ženy byl pro mě moc krásným zážitkem! Ivča nám pomohla se propojit se s tělem a nenásilně nám předala základní body mindfulness, týkající se všímavosti nejen k našemu tělu. Společný ponor v ženském kruhu do ledové vody byl velmi posilujícím zážitkem a moc mě bavilo, že jsme se nakonec společně vyřádily v euforii, kterou nám ponor ve vodě přinesl. Dodnes čerpám z tohoto zážitku kdykoliv, kdy se odhodlám do ledové vody znovu :-)

Šárka K.

účastnice workshopu Ledová voda

Přes počáteční obavy jsem se vykoupala a celý den doznívala příjemná euforie. Doporučuji vyzkoušet.
Silva

Silvie

účastnice workshopu Ledová voda

Skvělý kurz, kdy si člověk může odnést jenom, co chce. Krátký a efektivní.

Lucie H.

účastnice workshopu Ledová voda

Příjemné 2h věnované sama sobě. Ocenila jsem ženský kruh a společné ponoření, které celému kurzu dodalo hloubku.

Lucie P.

účastnice workshopu Ledová voda

Vaše příběhy

Celý život se řídím intuicí a již dlouho cvičím tibeťany, používám přírodní léčiva a homeopatii, navštěvuji saunu. S chladem jsem se poprvé setkala před dvěma roky u Ivky, která prohlásila "neboj, já tě do té studené vody dostanu 😊". Ten den mrzlo a jelikož jsem v té době byla opravdu velký zimomřivec, vrcholem pro mě bylo vyjít ven v plavkách a samotný ponor jsem vzdala.

Začala jsem se pak o chlad více zajímat. V té době jsem dostala knihu Ledový muž a začala se studenými sprchami a přidala k tomu dýchání, jak podle Wima Hofa, tak podle Rostislava Václavka, který se zabývá chladem a dýcháním v souvislostech a vše mi začalo dávat smysl. Po roce jsem znovu skončila v rukách Ivky a tentokrát se pod jejím vedením do vody ponořila.

Dále se sprchuji studenou vodou, po sauně už mi nevadí vlézt do kádě se studenou vodou a vydržet v ní, vykoupat se v létě ve studené vodě. Řekla bych, že už nejsem zimomřivec a chodím i méně nabalená než dříve.

Díky Ivo za tuto zkušenost.

Lenka K.